Witamy na forumoswiatowe.com.pl Dzisiaj jest: Listopad 22 2017 03:53:34
Jak podoba Ci się nowa odsłona?

Bardzo mi się podoba

Dobry wybór

Nie podoba mi się zupełnie

Mocno przeciętny wygląd

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualności
Podsumowanie wakacji 2017 - Czytaj więcej

Podsumowanie wakacji 2017

W Kluczach niekończącą popularnością cieszyły się animacje w postaci malowania buziek, zamykania w bańce mydlanej, kolorowe warkoczyki oraz zabawy z chustą animacyjną. Odbywały się również zajęcia międzypokoleniowe z uczestniczkami Ośrodka Wsparcia Osób Starszych i Młodzieży. Dzieci wspólnie z seniorkami tworzyły rękodzieło, organizowały warsztaty kulinarne oraz zajęcia fitness i nordic walking. Wakacyjne atrakcje nie ominęły placówki wsparcia dziennego w Ryczówku. Warsztaty kulinarne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a słoneczna pogoda zachęcała do wycieczek, pikników, ognisk. W niepogodę rozrywki dostarczały własnoręcznie wykonane gry planszowe. 

W Ryczówku dodatkowo odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe w ramach zadania „Ruch i zabawa to ważna sprawa!”. Zorganizowany został turniej piłki nożnej oraz wiele zabaw z chustą animacyjną Klanzy. Przypomniane zostały dzieciom dawne gry podwórkowe, zorganizowano również teleturnieje Familiada i rzutki. Dzieci grały w przeróżne gry planszowe i strategiczne.

W wakacje Stowarzyszenie zorganizowało również wycieczkę dla dzieci do fabryki cukierków w Krakowie i do kina Kijów oraz kolonię nad morzem w Darłówku Wschodnim. Podczas 10- dniowego wypoczynku uczestnicy zwiedzili okolice Darłówka, spacerowali brzegiem morza, deptakiem spacerowym nad kanałem rzeki Wieprza, odbyli rejs statkiem po morzu, rejs tramwajem wodnym po rzece Wieprza. Oprócz atrakcji typowych dla miejscowości nadmorskich uczestnicy wyjazdu brali udział w zajęciach wychowawczo-profilaktycznych oraz grach i zabawach integracyjnych organizowanych przez opiekunów.

 Zajęcia realizowane w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. "Ruch i zabawa to ważna sprawa!" Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017 dla Gminy Klucze, Zadania Prowadzenie Placówek Wsparcia Dziennego w Gminie Klucze z zakresu pomocy społecznej oraz zadania Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2017 roku .dnia wrzesień 10 2017 · 0 komentarzy · 111 czytań ·Drukuj

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright by forumoswiatowe.com.pl 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone