Witamy na forumoswiatowe.com.pl Dzisiaj jest: Listopad 22 2017 03:53:09
Jak podoba Ci się nowa odsłona?

Bardzo mi się podoba

Dobry wybór

Nie podoba mi się zupełnie

Mocno przeciętny wygląd

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
O nas

Stowarzyszenie powstało w styczniu 2005 roku, w wyniku połączenia dwóch struktur: Oddziału Lokalnego Małopolskiego Forum Edukacji Europejskiej i grupy nieformalnej Forum Oświatowe „Klucz”. Główną inicjatorką była Jolanta Gliwińska – niezwykle zaangażowana społecznie osoba, która w organizacjach pozarządowych widziała potencjał i szansę na rozwój gminy. Przez 4 lata pełniła funkcję prezesa – miała wielkie plany i chęci, którymi zarażała swoich współpracowników. Szczególny potencjał widziała w osobach młodych, których chętnie angażowała w inicjatywy podejmowane przez stowarzyszenie. To ona we współpracy z gminą zainicjowała w 2006 uruchomienie Placówki Wsparcia Dziennego, która do dzisiaj jest prowadzona przez Stowarzyszenie. Wtedy też w działania stowarzyszenia włączyły się wolontariuszki Ewa Trepka, Anna Konieczniak i Gabriela Ekiert, które działają w organizacji do dzisiaj.

Stowarzyszenie zrzesza nauczycieli, rodziców i przedsiębiorców lokalnych z terenu gminy Klucze. Głównym celem pracy organizacji są: działania na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci ze środowiska wiejskiego, organizacja form pożytecznego zagospodarowania czasu wolnego, aktywizacja społeczności lokalnej i zachęcenie jej do podejmowania inicjatyw na rzecz edukacji i wychowania poprzez organizowanie wspólnych przedsięwzięć.

Stowarzyszenie prowadzi działalność w dwóch głównych obszarach:

1) Ścieżka edukacyjno-wychowawcza w integracji z osobami starszymi. Obszar ten realizowany jest poprzez prowadzenie Placówek Wsparcia Dziennego w Kluczach, Ryczówku i Bydlinie, a także realizację programu Ośrodka Wsparcia w Kluczach we współpracy ze Stowarzyszeniem Na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno Gospodarczego Klucz. Działania tych dwóch głównych zadań są wzbogacane przez dodatkowe oferty zajęć i wycieczek finansowane z różnych fundacji i urzędów.

2) Drugim obszarem działań stowarzyszenia podejmowanym od 2008 roku jest rozwój społeczności lokalnych poprzez prowadzenie konkursów grantowych.

– Stowarzyszenie jest jednym z 60 Ośrodków Działaj Lokalnie w Polsce.

– Stowarzyszenie  jest Operatorem środków finansowych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach zadania „FIO-Małopolska Lokalnie”.


W ciągu 10 lat Stowarzyszenie zrealizowało:

61 projektów

Zatrudniło ponad 60 osób

Współpracowało z 40 wolontariuszami i 15 stażystami

Stowarzyszenie pozyskało prawie 2,5 miliona złotych

 

Sprawozdania z działalności:

finansowe2015.pdf

merytoryka2015.pdf

 

 

Nazwa i adres stowarzyszenia: 
      Stowarzyszenie  Forum Oświatowe „KLUCZE”
      ul. Zawierciańska 30, siedziba biura: ul. Rudnicka 2
      32-310 Klucze, powiat olkuski, województwo małopolskie
      tel. 533 976 208, e-mail: sfok@wp.pl
      www.forumoswiatowe.com.pl
 
Organ rejestrowy:
 
      Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia, XXII Wydział Gospodarczy
      Krajowego rejestru Sadowego
      data rejestracji: 01.04.2005
      Nr KRS: 0000230768 
      REGON: 120029373

 

 

Obrazy newsów: logo_sfokmale.jpg

Copyright by forumoswiatowe.com.pl 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone